28 червня — День Конституції України

Шановні жителі Придунав’я!

Двадцять років тому 28 червня українці отримали Основний закон, який викарбовувався протягом сторіч, коли наші славетні предки в огні та крові виборювали своє право жити у суверенній, соборній та незалежній державі.

Конституція України – це вагомий здобуток українського народу, що продемонстрував його волю та прагнення розбудовувати державу на демократичних засадах, де найважливішою цінністю є Людина.
У сфері законотворчості нашому народові дійсно є чим пишатися. Першим документом, який проголошував права та свободи, а також демократичні принципи організації влади, стала Конституція Пилипа Орлика від 1710 року. Саме її українські історики вважають першою європейською конституцією нового часу.

Ми на 77 років випередили навіть прийняття взірцевої конституції Сполучених штатів Америки!

Нехай в цей святковий день кожен із нас усвідомить, що ми є частиною європейської спільноти, де закон, рівність, справедливість і верховенство права є визначальними для кожного.

Тільки від нас залежить, чи вистачить нам мудрості, мужності і наполегливості повноцінно втілити прописані в Основному законі істини в життя.

Бажаю вам миру, достатку, благополуччя, віри та оптимізму!

З Днем Конституції України!

Олександр Урбанський, народний депутат України